Zadzwoń: 787 766 028

Skontaktuj się z nami

Witamy Cię

w Centrum Psychoterapii – Twoja Perspektywa

Nie każdy z nas miał możliwość być naprawdę zobaczonym, usłyszanym, spotkanym, przyjętym, takim jaki jest, właśnie w tym momencie życia, i z tym wszystkim, co w sobie akurat ma, zarówno jasnym jak i ciemnym, dobrym i złym, miękkim i twardym, ładnym, ale i brzydkim. Często jest tak, że inni chcą nas zmieniać, naprawiać, byśmy pasowali do ich wyobrażeń, ponieważ mają gotowy pomysł na nas, widzą nas przez swoją perspektywę, własne filtry, oczekiwania. Czasem ma to jednak niewiele wspólnego z tym, kim faktycznie jesteśmy i czego potrzebujemy. Dlatego część z nas nigdy w życiu nie doświadczyła uszanowania swojej perspektywy, a co za tym idzie wyjątkowego sposobu patrzenia na rzeczywistość, jej odmiennego przeżywania oraz wyrażania.

Witamy Cię

Jeśli inni nie wsłuchują się w naszą perspektywę, to często cierpimy, ponieważ nie jesteśmy w stanie być wtedy w pełni sobą. Nie możemy tak naprawdę pokazać się z tym wszystkim, co w nas w tym momencie autentyczne, żywe, nawet jeśli nieidealne, bolesne, trudne. Efekt jest taki, że odłączamy, a czasem gubimy ten nieakceptowany, zapomniany, ukrywany, kawałek prawdy o sobie. To wielka strata, bo w nim najczęściej ukryty jest nasz skarb i serce naszego „Ja”.
Tym, co w nas trudne, a w co inni (często nawet najbliżsi nam ludzie) nie zawsze potrafią się wsłuchać, są często nasze myśli, i to jakie im nadajemy znaczenie. „Zlepki” tych negatywnych myśli przybierają formę niekorzystnych przekonań o sobie, świecie i ludziach, potrafią się w nas budować latami, już od wczesnego dzieciństwa. Na niekorzystne myśli, przekonania reaguje nasze ciało, często bólem, chorobami. Odzwierciedlają się one też w emocjach, które w takiej sytuacji bywają często tłumione, wypierane bądź wyrażane w sposób krzywdzący dla nas samych oraz najbliższych. To jak myślimy o sobie i świecie, jak się w sobie i świecie czujemy znajduje ostatecznie odbicie w naszych zachowaniach, które przybierają w takich sytuacjach formę destrukcyjnych.
Uświadomienie sobie i zintegrowanie tych odrzuconych, czasem wypartych, ignorowanych myśli, przekonań, emocji jest ważne, bo pozwala nam poznać źródła naszych trudności, zbliżyć się do prawdziwej wersji siebie, zrozumieć i zaakceptować ze wszystkimi swoimi barwami, odcieniami.
Odkrywanie przez Ciebie – siebie, czyli zrozumienie tego co jest w Tobie piękne, inne, niepowtarzalne, jest procesem, który służy polepszeniu relacji ze sobą, a ten potrzebuje odpowiedniego czasu, bezpiecznej przestrzeni i atmosfery zaufania.
W naszym Centrum znajdziesz właśnie miejsce na swoją niepowtarzalną Perspektywę, stworzymy dla niej i Ciebie dużo przestrzeni, tyle ile będziesz akurat potrzebować. Chcemy zobaczyć Cię w pełni i wsłuchać się w to jak Ty konkretnie przeżywasz siebie i świat wokół.
Centrum Psychoterapii zapewnia swoim pacjentom/klientom odpowiednie warunki do przebycia tej podróży do siebie. Dzieje się to bowiem w towarzystwie wykwalifikowanych psychoterapeutów. Centrum łączy ludzi, dla których pomaganie to wspólna pasja. Pragniemy wspierać innych i towarzyszyć im w rozwoju. Twoje dobro jest dla nas najważniejsze.
Zapraszamy Cię do Centrum Psychoterapii , w którym otrzymasz przestrzeń na dzielenie się swoją perspektywą, myślami, przeżyciami, w ramach psychoterapii indywidualnej, grupowej, terapii par bądź terapii rodzinnej.
Wszyscy psychoterapeuci w Centrum pracują pod stałą superwizją u certyfikowanych, doświadczonych klinicznie psychoterapeutów, superwizorów, dydaktyków oraz przestrzegają kodeksu etyki zawodowej.