Zadzwoń: 787 766 028

Skontaktuj się z nami

Czym zajmuje się psychoterapeuta?

Psychoterapeuta towarzyszy pacjentowi/klientowi w rozwoju, stwarzając warunki akceptacji i bezpieczeństwa tak, aby praca terapeutyczna w obszarze trudności była jak najbardziej możliwa. Terapeuta jest bardzo uważny, wspierający, skierowany na przeżycia pacjenta/klienta, bierze pod uwagę jego zasoby i deficyty, pomaga w osiąganiu komfortu psychicznego i tego, co jest dla pacjenta/ klienta ważne.
Psychoterapeuta pomaga zrozumieć pacjentowi/klientowi swoje myśli, emocje, zachowania, poszerzyć swoją świadomość, jednak to pacjent/klient zna siebie najlepiej i to on decyduje, kiedy jest gotowy na zmianę i dojrzały na kolejny krok przybliżający go do konstruktywnego funkcjonowania i poprawy zdrowia.
Psychoterapeuta nigdy nie radzi, lecz dzięki swojej wiedzy i posiadanym umiejętnościom oraz przy użyciu własnych predyspozycji, wykorzystuje potencjał pacjenta/klienta, aby towarzyszyć mu w zdrowieniu, rozwoju. Zmiana niekorzystnych myśli oraz zrozumienie stanów emocjonalnych, sprawiają, że codzienne czynności stają się łatwiejsze w realizacji.
Często trafnym określeniem w psychoterapii jest “przepracowanie” problemu, stwarzając możliwość pokonania również głębszych trudności, sytuacji stwarzających konflikt w sferze myśli i emocji, dylematów wewnętrznych danej osoby.

Psychoterapia służy osobom, które z jakiś powodów nie radzą sobie z trudnościami, wyzwaniami dnia codziennego, są przewlekle zmęczone zniechęcone, odczuwają nieuzasadnione bóle somatyczne. Umiejętne wykorzystanie metod psychoterapeutycznych diagnozuje problem pacjenta/klienta i pozwala na stworzenie właściwej strategii pracy z osobą przeżywającą trudności, bez względu na ich intensywność oraz poziom zaawansowania.

Psychoterapia nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego leczymy nią osoby w każdym wieku: dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, które są w stanie nawiązać w minimalnym stopniu relacje terapeutyczną, której wymiar i charakter może być bardzo zindywidualizowany oraz dostosowany do potrzeb pacjenta/klienta.

Przeszukaj naszą bazę wiedzy

Twoja Perspektywa

Więcej odpowiedzi

Jak wygląda pierwsze spotkanie z terapeutą?

Konsultacja, bo tak nazywa się pierwsze spotkanie z psychoterapeutą, ma na celu zorientowanie się,...

Czym jest psychoterapia?

Psychoterapia to spotkania psychoterapeuty z pacjentem/klientem, których celem jest wyjaśnienie...

Psychoterapeuta, psycholog, psychiatra, interwent kryzysowy. Jakie są różnice?

Czasami najtrudniej jest zacząć. U kogo szukać pomocy? Psychoterapeuta, psycholog, psychiatra, a...

Jak długo trwa psychoterapia?

Długość trwania psychoterapii zależy od nurtu, w którym pracuje psychoterapeuta oraz od trudności,...

„Nie mam poważnych problemów”, czy terapia ma dla mnie w ogóle sens?

Psychoterapia zajmuję się nie tylko zdiagnozowanymi chorobami lub zaburzeniami psychicznymi....

Co to jest kontrakt psychoterapeutyczny?

Na początku procesu terapeutycznego psychoterapeuta zawiera z pacjentem/klientem kontrakt, który...

Zapraszamy

37-600 Lubaczów,
ul. Mickiewicza 3

Poniedziałek – Piątek

od 8.00 do 21.00

Sobota – od 8.00 do 15.00

Dojazd